Elektrické topení je nejdostupnější, nejvhodnější, pohodlné a ekologický šetrné řešení k vytápění obytných prostor formou elektrického topení.

Ve vašem rodinném domě, bytě, na chatě i v chalupě je možné bez velkých investičních nákladů vybrat z několika druhů. V současné době se nejvíce využívá topných kabelů uložených v podlaze. Pořizovací cena elektrického topení je výrazně nižší než u klasického ústředního topení.

Pokud stojíte před otázkou čím zajistit tepelnou pohodu u vás, obraťte se na nás, rádi vám navrhneme nejvýhodnější řešení, zajistíme kvalitní elektroinstalaci a poradíme s postupem nutných prací a pomůžeme s vyplněním žádostí pro E.ON

Zajišťujeme

  • topení pomocí elektrického kotle
  • vytápění pomocí elektrických přímotopů
  • topení pomocí elektrického podlahového topení
  • vytápění elektrickými akumulačními kamny

PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ TOPNÝMI KABELY

Historie

Systém podlahového vytápění má dlouhou historii, neboť byl znám již starým Římanům. Elektrické podlahové vytápění topnými kabely je jedním z nejdokonalejších a nejkomfortnějších systémů elektrického vytápění. Je to vytápění sálavé s velmi příznivými parametry – teplo je přímo předáváno tělu formou tepelného záření (na rozdíl od konvektorů, které vytápějí nepřímo, prostřednictvím ohřátého vzduchu).

Výhody

O kvalitě elektrického podlahového vytápění svědčí řada argumentů. Nejdůležitější z nich je tepelná pohoda, resp. příznivé rozložení teplot. Výhodou je téměř stejná teplota v celé místnosti. Nedochází k proudění vzduchu a víření prachu. Jde o perfektní řešení vytápění s teplotou podlahy 20 až 25°C (maximální mezní teplotou 28°C). Navíc topné kabely jsou zabudovány v podlaze, jsou skryty zraku pozorovatele, nezabírají žádný prostor v místnosti, což je vítáno především při vytápění historických objektů a ve stylových interiérech. Podlahové topení instalujeme převážně do nízkoenergetických rodinných domů

Topné kabely a jejich uložení

Příznivé vlastnosti topných kabelů – dobrá ohebnost, relativně malé rozměry a proudová zatížitelnost – umožňují použít je právě pro podlahové vytápění jako velkoplošné nízkopotenciální tepelné zdroje. Při stavbě rodinného domu s použitím topných kabelů  je nutno počítat s dostatečnou výškou podlahy z důvodu izolace a tím snížení topných ztrát (ekonomická úspora)

Proč instalovat el. podlahové topení:

- úspora elektrické energie díky malé povrchové teplotě topného zdroje
- velmi malá prašnost
- nepřepaluje částečky prachu, jako např. konvekční vytápění
- nízké pořizovací náklady
- malá konstrukční výška
- nulové náklady na údržbu, dlouhá životnost
- díky zabudování v podlaze nehyzdí interiér
více zde...

Přípojky NN

- zřizujeme veškeré přípojky NN
více zde...